CO DĚLÁME

Aerační systémy

Nabízíme systémy pro provzdušňování vodních nádrží.

CO DĚLÁME

Aerační systémy pro zdravou vodní nádrž

Aerační systémy pomáhají ve vodních nádržích udržovat zdravou úroveň rozpuštěného kyslíku, zabraňují vzniku bezkyslíkatých zón a podporují přirozené procesy probíhající v usazeném sedimentu. 

Jak to funguje

Přínosy aerace pro vodní nádrž

Provzdušňování se běžně používá na chovných rybnících, kde často dochází k poklesu koncentrace rozpuštěného kyslíku. Spodní aerace podporuje cirkulaci vody v nádrži, její promíchávání a okysličování. Tím je výrazně potlačena teplotní i kyslíková stratifikace a omezen vznik bezkyslíkatých zón u dna nádrží. 

Zamezení vzniku anaerobního prostředí je důležité pro snižování dotace fosforem z uložených sedimentů a zlepšení životních podmínek vodních organismů. Paralelním efektem aerace je také redukce objemu sedimentů a mineralizace na dně akumulované biomasy. Aerační systém podporuje mikrobiální rozkladné procesy, přirozeně probíhající v uloženém sedimentu, ale také funkčnost a životnost dodaných benefičních bakteriálních kmenů. Optimální koncentrace rozpuštěného kyslíku podporuje aerobní bakterie, které konzumují živiny uložené v bahně. 

 

 

Výběr vhodného aerátoru

Optimální počet aerátorů a jejich rozmístění závisí na členitosti nádrže a její hloubce. Difundovaný vzduch proudí z difuzéru směrem k vodní hladině ve tvaru písmene „V“. Čím hlubší je nádrž, tím širší tento tvar může být a zajišťuje tak cirkulaci vzduchu ve větším objemu vody. U hlubších nádrží tedy stačí použití menšího počtu aerátorů. 

aerace-copy-cz.png (78 KB)

Ilustrace aerace v mělké vodní ploše (vlevo) a hluboké vodní ploše (vpravo) 

Typ aerátoru Shallow Water Series™  Pond Series™  Lake Series™
Určení Mělké vodní plochy a pobřežní oblasti do 3 metrů hloubky Mělké vodní plochy a pobřežní oblasti do 6,5 metrů hloubky  Velké rybníky a jezera do 15 metrů hloubky 
Maximální velikost vodní plochy (kterou je schopen obslouži jeden difuzér) 2 000 m2  32 000 m2  24 000 m2 
Maximální hloubka vodní plochy  3 m  6,5 m  15 m
Napájecí napětí 115 V nebo 230 V  115 V  nebo 230 V  115 V nebo 230 V 

Všechny aerační systémy Airmax® mohou být instalovány přímo na břehu vodní plochy nebo ve vzdálenosti až 400 metrů od břehu. 

Ke stažení

Stáhněte si více informací o aeračních systémech

Kotaktujte nás

Používáním těchto stránek souhlasíte s užitím souborů cookies.

Rozumím

Join our Newsletter

The copy needed. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean euismod.

Amdgkas dkagd kaghd…

This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy andTerms of Service apply.